dnd, d&d dungeons and dragons
 
Snarry World
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna Desiderium Intimum Mistrz i Chłopiec Tłumaczenia Nasza Książka/Our Book Kategorie Newsów Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
OUR BOOK
dungeons and dragons
 
The Light Enthralled by The Darkness:

BOOK 1 - THE BLACK MONGREL
BOOK 2 - THE CURSED ONE
BOOK 3 - THE POISONS MASTER


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
NASZA KSIĄŻKA
dungeons and dragons
 
The Light Enthralled by The Darkness PO POLSKU:

KSIĘGA 1 - CZARNY MONGREL
KSIĘGA 2 - PRZEKLĘTY
KSIĘGA 3 - MISTRZ TRUCIZN


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nasza twórczość/Our stuff
dungeons and dragons
 
DESIDERIUM INTIMUM
MISTRZ I CHŁOPIEC
NASZE TŁUMACZENIA

Desiderium Intimum In Other Languages
The Master and The Boy

Desiderium Intimum Soundtrack
Desiderium Intimum Arts
Inne Ficki
Awards
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nasze Teledyski/Our Videos
dungeons and dragons
 
Desiderium Intimum Trailers
Videos by Ariel & Gobuss
Videos by Ariel Lindt
Videos by Gobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Polecane/Recommended
dungeons and dragons
 
Snarry od A do Z
Fanfics
Arts
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Użytkowników Online
dungeons and dragons
 
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7,424
Najnowszy Użytkownik: Nataliaj2000
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Our Desiderium Intimum Videos
dungeons and dragons
 


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
Nasza Książka/Our Book
Kategorie Newsów
Artykuły
Buttony do Snarry World
Statystyki
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
THE LIGHT ENTHRALLED BY THE DARKNESS
dungeons and dragons
 

THE LIGHT ENTHRALLED BY THE DARKNESS ON AMAZON
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
THE POISONS MASTER
dungeons and dragons
 
Książka The 3rd book of "THE LIGHT ENHRALLED BY THE DARKNESS" series, titled "THE POISONS MASTER" in now available on AMAZON!

Master Varis weaves his web more and more, wrapping it around Darren and watching with satisfaction as Darren struggles and tries to free himself.

Darren - weakened by the yearlong fight against the Poisons Master - knows that he is almost out of strenght; that the poison that flows in his blood is slowly destroying his will, mind, and heart. He knows that the Poisons Master is always waiting for him in the darkness... to trap him again; to whisper into his ear; to press his hard body against him; to touch him...

Will this madness ever stop? Darren slowly begins to realize that there is no escape from him...**********************************************************************************

They called him the Black Crow - a shadowed harbinger of death.

**********************************************************************************

"Remember it once and for all," the Poisons Master almost snarled as he said it. "I have the right to do anything I want to you. I have the right to harass you, as you have vividly put it, if I find your behavior reprehensible and unacceptable. You can't hide from me anywhere. I can even go to your bedroom and harass you there as much as I want! I have the right to know where you are at any time! And why are you not where you should be! I have the right to everything related to you! I've engraved this law on your body and I never want to hear from you again that I cannot do something!"

Darren wanted to attack Varis and tear his throat out for everything he'd done to him, for everything he'd told him... and at the same time he wanted to fall to his knees in front of this man, apologizing to him and begging him to leave him alone, even for a little while. For a week. For a few days. For one day. To tell him that if Varis didn't do this, Darren would go mad because of him.

*

He could hear the voices fading in and out... but they all seemed to be coming from a very distant place, from a completely different world. The world where his peers experienced only normal everyday dilemmas. The world where none of them had to cope with an intricately woven spider web; they did not try to get out of it only to become entangled in it even more... and there was no predator waiting for them in the middle of that web...
No. They were safe. Nobody tried to... devour their souls.


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nasza wiadomość
dungeons and dragons
 
Książka Od Ariel i Gobuss do wszystkich naszych czytelników którzy byli z nami przez tak wiele lat i pokochali naszą twórczość - chciałybyśmy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami oraz refleksjami, które towarzyszyły nam przez ostatnie lata podczas pisania naszej książki.

Bohaterowie i świat naszej książki są oparci w dużej mierze na DI, ale jednocześnie są od nich różni, a ich relacja rozwija się powoli - nacisk jest położony bardziej na nawarstwiające się napięcie, rosnącą obsesję i zbudowanie backgroundu, którego w DI - z racji, iż był to fanfick i świat był już zbudowany wcześniej - nie musiałyśmy robić.

Darren Hayden - należy do kasty Czarnych Mongreli - najniższej kasty sług i niewolników; jest również Przeklętym - odmieńcem noszącym w sobie śmiertelną klątwę uniemożliwiającą mu dotknięcie jakiejkolwiek istoty ludzkiej. Z powodu swojego pochodzenia oraz wychowania jest zamkniętym w sobie samotnikiem, nie lubi ludzi i nie rozumie ich zachowań. Trzyma się na uboczu i bardzo niewiele wie o świecie oraz o sprawach, które dla zwykłych ludzi są oczywiste.

Sethus Varis - Opiekun Gildii Skrytobójców oraz Mistrz Trucizn w prestiżowej szkole kształcącej Skrytobójców, Wojowników, Łuczników i Zwiadowców. Niebezpieczny Skrytobójca o sercu ciemniejszym niż jego przeszłość i jeden z najbardziej bezwzględnych oprawców. Jest dużo bardziej mroczną, bardziej przerażającą postacią niż Snape. Nie ma żadnych granic, żadnych skrupułów, robi takie rzeczy, których Snape NIGDY by nie zrobił.

Między tą dwójką nie może powstać nic poza nienawiścią, nadużyciem władzy i ciągłą walką. Jednak niektóre rzeczy mogą wyrosnąć nawet na najbardziej niesprzyjającym kamienistym podłożu, jeśli ich korzenie sięgają wystarczająco głęboko, aby wchłonąć życiodajną moc z ciemności pod spodem, a ich liście sięgają wystarczająco wysoko, aby móc nasiąknąć światłem.

Wymaga to czasu, nie jest to proces, który zajmie jedną noc, jednak jego rezultatem może być jeden z największych i najpiękniejszych cudów, jakie kiedykolwiek się wydarzyły.

Miałyśmy prawdziwe pole do popisu i na długie miesiące mogłyśmy zanurzyć się w szkole Mortuus, w palącej nienawiści bohaterów względem siebie, w rosnącej z czasem, powoli rozwijającej się fascynacji, a jeszcze później? niebezpiecznej obsesji - czego niestety nie mogłyśmy zrobić w DI. W naszej książce relacja bohaterów przybiera nieco inny obrót i nawet nie miałyśmy pojęcia jak bardzo nam tego brakowało.

Darren i Varis stali się dla nas tak bliscy, że niemal czujemy ich oddechy na twarzy. Znamy ich na pamięć - każde ich zachowanie, spojrzenie, potyczkę, każde ich pełne napięcia spotkanie - są w naszych sercach i umysłach. Śmiałyśmy się i płakałyśmy z nimi przy scenach, które rozbijały nas na małe kawałeczki; przy scenach, które sprawiały, że chodziłyśmy niemal po ścianach, gdyż napięcie było tak olbrzymie, że nie potrafiłyśmy swobodnie napisać tych scen. I musiałyśmy robić długie przerwy, by odetchnąć chociaż na chwilę. Nigdy nie spodziewałyśmy się, że po DI będziemy odczuwać jeszcze tak gwałtowne emocje i że bohaterowie staną się dla nas całym światem; że stworzymy bohaterów, których pokochamy i którym oddamy nasze serca.
To była bardzo długa, ale jednocześnie najwspanialsza podróż. Pełna emocji, śmiechu i wzruszeń. Czasami wyboista i trudna, najeżona różnymi przeszkodami. Ale udało nam się ją pokonać i dotrzeć do celu. W końcu wydałyśmy trzy pierwsze tomy - 66 Rozdziałów, 1600 stron - to dużo, ale miałyśmy bardzo dużo pasji i pomysłów do stworzonego przez nas świata i postaci, które powołałyśmy do życia - a których nie mogłyśmy zamieścić w DI.

Prawda jest taka, że nasza książka stała się dla nas częścią naszego życia. Towarzyszy nam już od dziewięciu lat. Niemal od zakończenia DI ruszyły prace nad tą historią. Wtedy jeszcze bardzo początkowe, z czasem jednak rozrosły się do chorobliwych rozmiarów. Od dziewięciu lat żyjemy w jej murach, w świecie Helion i w szkole Mortuus. W świecie Przeklętego i Mistrza Trucizn. W świecie Mistrza Varisa i Darrena. Towarzyszyła nam w szczęśliwych i bardzo trudnych momentach naszego życia. Zawsze czekała cierpliwie aż do niej wrócimy i będziemy w końcu gotowe, by wydobyć ją na światło dzienne. I odczuwamy ogromną radość, że w końcu udało nam się to zrobić.

Bardzo chciałybyśmy w przyszłości wydać naszą książkę również po polsku i mamy nadzieję, że przyjemnie Wam się czytało te dziesięć rozdziałów, które udostępniłyśmy dla Was.

Ariel & Gobuss


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Mistrz i Chłopiec
dungeons and dragons
 
Inne Newsy Chciałybyśmy przedstawić Wam tę oto krótką serię ośmiu miniaturek zatytułowaną "Mistrz i Chłopiec" o obsesji, pragnieniu i zniewoleniu - w większości perwersyjnych - napisanych na przestrzeni lat, których z różnych względów nie mogłyśmy zamieścić w naszych opowiadaniach, ale nie chciałyśmy też pozwolić, aby dalej kurzyły się w szufladzie. Z tego też względu stworzyłyśmy z nich tę oto serię.

Na razie zamieściłyśmy dwie części, resztę będziemy dodawać w najbliższym czasie.

Możecie przeczytać ją TUTAJ lub na WattPad

"Za co go tym razem ukarze? Za niestosowny ubiór? Za patrzenie na swego Mistrza tymi przeklętymi zielonymi oczami? Za irytowanie go i wieczne prowokowanie? Za to, że myślał tylko o jego odsłoniętej smukłej szyi, o idealnie dopasowanej koszulce, która zbyt ciasno przylegała do jego klatki piersiowej? Tak samo ciasno jak jego spodnie, odsłaniając ten oszałamiający, nęcący zarys pomiędzy jego udami? Zbyt ciasne, zbyt niewłaściwe, zbyt cudowne... Jak ma go ukarać za to, że po przelotnym spotkaniu z nim na korytarzu był tak twardy, że musiał sobie ulżyć swą własną dłonią"?
***********************************************************

We'd like to present you a series of eight miniatures titled "The Master and The Boy"
about obsession, desire and subjugation - mostly smut - written over the years, which for various reasons we could not include in our stories, but we also did not want to let them continue gathering dust in a drawer. That's why we created this series.

We've posted two parts for now, the rest will be added soon.

You can read it HERE, on AO3, or on WattPad

"What should he punish the boy for this time? For dressing inappropriately? For looking at his Master with these damned green eyes? For teasing his Master and provoking him relentlessly? For the fact that all he could think about was the boy's exposed slender neck, and his perfectly fitting shirt that clung too tightly to his chest? As tightly as his pants, revealing that stunning, alluring curve between his thighs? Too tight, too wrong, too wonderful... How could he punish that boy for making his Master so hard after the fleeting encounter in the corridor that he had to take care of his 'problem' immadiately with his own hand?"

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Varis & Darren
dungeons and dragons
 
Książka

Varis and Darren from our series "The Light Enthralled by the Darkness" - the story about magic, forbidden feeling, lust, hate, obsession and possesiveness, set in a fantasy word of Helion, ruled by two deities - The God of Light Luciss and The God of Darkness Tenebrae.

Darren - the Black Mongrel, who belongs to the lowest cast of servants, a misfit who carries withing himself a deadly curse that prevent him from being able to touch any human being.

Varis - a Master of Poisons in the prestigious school training Assassins, Warriors, Archers and Scouts, a dangerous Assassin with a heart darker than his past, and one of the most ruthless torturers.

There is nothing that could grow between these two other than hatred, abuse of power and constant fight. Yet some things can grow even on the most unfavorable rocky bed, if their roots reach deep enough to absorb lifegiving power from the darkness underneath and their leaves stretch high enough to be able to soak in the light.

It takes time, it's not a one-night process, however, the result could be one of the strongest and the most beautiful miracles that ever happened.

And this is what this story is about.

Ariel & Gobuss

GET YOUR COPY ON AMAZON


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
CHAPTERS/ROZDZIAŁY
dungeons and dragons
 
Książka We have selected a few chapters of our book that we would like to show you, which can introduce you to the world and characters we have created, but which do not contain any major spoilers.

You can read them HERE

Hope you'll enjoy it!

Ariel & Goobuss************************

Wybraliśmy kilka rozdziałów z naszej książki, które chciałybyśmy Wam pokazać, które mogą przybliżyć Wam stworzony przez nas świat oraz bohaterów, ale które nie zawierają żadnych ważnych spoilerów - PO POLSKU :)

Możecie przeczytać je TUTAJ

Mamy nadzieję, że Wam się spodobają!

Ariel & Goobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
THE 3RD BOOK IS COMING
dungeons and dragons
 
Książka We are currenlty working on the 3rd part of our series, titled "THE POISONS MASTER", which will be published soon. All 3 volumes contain 66 chapters, 1600 pages in total. That's a lot, but we have a lot of ideas and passion for the world we've created and for the characters we've brough to life. Hope you'd love the world of Helion and Mortuus School, the world of Luciss and Tenebrae, of Black Mongrels, Brunnites, Emeraldes, Hyacinthes and White Crows, the world of the Poisons Master and the Cursed One - just as much as we love!

Master Varis weaves his web more and more, wrapping it around Darren and watching with satisfaction as Darren struggles and tries to free himself.

Darren, weakened by the yearlong fight against the Poisons Master, knows that he is almost out of strenght, that the poison that flows in his blood is slowly destroying his will, mind and heart.

He knows that the Poisons Master is always waiting for him, in the darkness... to trap him again. Will this madness ever stop? Darren slowly begins to understand that there is no escape from him...We'll be posting some fragments from our book on our page soon, so be ready!

If you want to ask us any questions, you can use one of these two emails: ariel_lindt@wp.pl or ariellindt@gmail.com

You can also contact us and follow us on one of the social platforms below for more updates:

GOODREADS

FACEBOOK

INSTAGRAM

TWITTER

TUMBLR
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
The Cursed One
dungeons and dragons
 
Książka
FINALLY!

The second volume of
THE LIGHT ENTHRALLED BY THE DARKNESS - THE CURSED ONE is now available on Amazon!

Check it here:


AMAZON US
AMAZON UK


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
The Black Mongrel TRAILER
dungeons and dragons
 
Książka **************************************************

THE TRAILER TO "THE BLACK MONGREL" IS OUT!
Below you will find links to all versions on Amazon:


Amazon US
Amazon UK
Amazon DE
Amazon FR
Amazon ES
Amazon IT
Amazon NL
Amazon JP
Amazon BR
Amazon CA
Amazon MX
Amazon AU
Amazon IN
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Our book on Amazon
dungeons and dragons
 
Książka Finally, after several years of writing, after months of translating and revising, we managed to publish the first volume of our book on Amazon!

The first volume of the series
"The Light Enthralled by the Darkness" is entitled "The Black Mongrel". This is the genre of lgbtq + dark fantasy romance. The book is available as an e-book and will soon also be available in print on demand.

We are glad that you can finally meet our heroes who stole our hearts and made us forget about the whole world, made us devote every free moment to them and devoured our souls for many months.

We wrote the first three volumes and translated them, the material for the next ones is already partially written, we are planning a seven-volume series, but that may still change. We hope that the second volume will be published no later than February / March 2022.

We present you the cover and a short description:


His name is Darren, or at least they told him so. He lives in a shelter and in a society divided into castes, he belongs to the worst of them - to the caste of the Black Mongrels - the poorest, the filthiest scrubs living in the lands of Helion. Though even among others like him, he is a misfit and an outcast - because of his demonic eyes and the curse he carries within himself.

He shouldn?t exist at all but somehow they let him live, although he spent a part of his life in the darkness. He learned to breathe with it and to live in it. The darkness became a part of his existence and he knows he should stay in it forever, because he has no right to live after what he?s done.

He is the Cursed One. The spawn of the Evil One. The seed of Tenebrae - the Lord of Darkness and Evil.

His life changes when he is accepted to an elite school of Helion, and for a while, he hopes that he has finally found a place to belong. However, his hopes are dashed when he meets a man who is the true embodiment of evil. A man who makes his life even more unbearable; a man who seems to hate Darren, yet who can't take his eyes off him. Darren will have to learn how to fight to be able to live in this world that wants to crush him at all costs, to untangle the complex knot of obsession Master Varis drowns him in, and to find out the truth about his past.


**********

?The Light Enthralled by the Darkness? is a story of hate and obsession, full of emotions and sensitivity, set in a fantasy world. The first part tells about the birth and the beginning of something that has never happened before, and which will have a significant impact on the fate of the whole world.
"The Black Mongrel" is the first part of a story full of forbidden feelings, suffering, passions, struggling with own desires in a world full of hatred, which at all costs wants to destroy sensitivity and uniqueness. In a world that will at all costs try to destroy him for what he is and what he can do ... but even in the deepest darkness, an unexpected light can shine forth, despite being trapped and enchanted by even greater darkness.

"He's not a human being. He's a demon."The book is available for purchase on the Amazon website:

The Black Mongrel

We hope you like it!

Ariel & Gobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nasza książka na Amazonie
dungeons and dragons
 
Książka W końcu, po kilku latach pisania, po miesiącach tłumaczenia i poprawiania, udało nam się opublikować pierwszy tom naszej książki na Amazonie!

Pierwszy tom serii
"The Light Enthralled by the Darkness" nosi tytuł "The Black Mongrel". Jest to gatunek lgbtq+ dark fantasy romans. Książka dostępna jest w formie ebooka i wkrótce będzie także dostępna w formie druku na życzenie.

Cieszymy się, że w końcu możecie poznać naszych bohaterów, którzy skradli nasze serca i sprawili, że zapomniałyśmy o całym świecie, poświęcając im każda wolną chwilę i oddając im nasze dusze na długie miesiące.

Napisałyśmy w całości i przetłumaczyłyśmy już pierwsze trzy tomy, materiał na kolejne jest już częściowo napisany, docelowo planujemy siedmiotomową serię, ale to może jeszcze się zmienić. Mamy nadzieję, że drugi tom uda się opublikować nie później niż w lutym/marcu 2022.

Prezentujemy Wam okładkę i krótki opis:


Ma na imię Darren, a przynajmniej tak mu powiedziano. Żyje w sierocińcu i w społeczeństwie podzielonym na kasty należy do najgorszej z nich - do kasty Czarnych Mongreli - najbiedniejszych, najplugawszych mieszańców zamieszkujących ziemie Helionu. Jednak nawet pomiędzy podobnymi sobie jest uznawany za wyrzutka i odmieńca - z powodu swoich demonicznych oczu oraz klątwy, którą w sobie nosi.

Nie powinien w ogóle istnieć, ale jakimś sposobem pozwolili mu żyć, chociaż część swojego życia spędził w ciemności. Nauczył się nią oddychać i w niej żyć. Ciemność stała się częścią jego istnienia i wie, że powinien w niej pozostać na zawsze, ponieważ po tym, co zrobił, nie ma prawa żyć.

Jest Przeklętym. Pomiotem Złego. Plugawym nasieniem Tenebrae - Pana Ciemności i Zła.

Jednak na swojej drodze spotka człowieka, który jest prawdziwym wcieleniem zła i który sprawi, że jego życie stanie się jeszcze cięższe i trudniejsze do zniesienia. Darren będzie musiał nauczyć się walczyć, aby być w stanie przeżyć w tym świecie, który pragnie go tylko zmiażdżyć i aby odnaleźć prawdę o swojej przeszłości.
Książka jest dostępna do zakupu na stronie Amazon:

The Black Mongrel

Mamy nadzieję, że się Wam spodoba!


Ariel & Gobuss

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
8 years later...
dungeons and dragons
 
Książka WELCOME BACK

It has been 8 years since we finished writing Desiderium Intimum.
You are probably wondering what is going on with us, what we are doing, what are our plans and, above all, whether we are alive at all :p

First of all - writing DI was an amazing adventure and an unforgettable experience for us, as well as a great way to polish your own style and learn patience and persistence. All the people we met, all the memories we created thanks to this story, all the nice words we received from you left a mark on us that even time could not erase. We would like to thank every person who came to our life at that time and made this long, four-year journey with us.

Second - life took its whirlwind in us, we grew up, matured, started looking for other ways, and in the end we completely abandoned Snarry and the fandom in general. Therefore, we hardly ever consulted this site anymore. We apologize if someone tried to contact us and was not successful.

Third - one of the main reasons we left the world of Snarry completely is that ... we started creating our own world, from scratch, from start to finish only ours. We have been creating and polishing it up for the last 7 years. We had long breaks, moments of breakdown, doubts, and there were also private problems, lack of time, misunderstandings, but recently we managed to achieve our goal.


WE HAVE WRITTEN THE FIRST 3 VOLUMES OF OUR OWN BOOK.

Ultimately, we are planning about 6-7 of them, we do not know yet exactly how many volumes the finished book will contain, but we already have foundations on which we can continue to build. A large part of the next volumes is already written, but it still requires a huge amount of time, work and what is most important, i.e. inspiration, but we know that we will manage to achieve our goal and close this story, in whose walls we have been living for 7 years.

We know many of you have asked us if we are planning something further or if we will continue writing, but we could not assure you that we would certainly strive for it because we were never sure if we would ever succeed. Writing our own book has always been our greatest dream. But it was just that. A dream. Now this dream has come true.

We all have one thing in common here - love for slash. And we all know how our country look at such things. That's why we decided that if we wanted to publish our book, we certainly couldn't do it in Poland. Our plan is to release it on Amazon, all in English. We have translated all three volumes by ourselves into English and we are in the process of creating the final version that will be suitable for publication. We hope to release them later this year.


That is why we are looking for someone who knows English well, preferably a native English speaker, who has time and would like to read our book and correct any mistakes we may have made while translating. We are only this one step away from publication. If there is someone like this, please contact us by email ariel_lindt@wp.pl or ariellindt@gmail.com

If there is anyone here to help us with the design of the cover, we will gladly accept any help :)

As for the Polish version - if we can manage the English version, we will certainly also look for a Polish publisher, so there is hope :)

We will keep you updated on progress and the expected date.


We greet you all warmly and cordially..

Ariel & Gobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Gdzie można nas znaleźć/Where you can find us
dungeons and dragons
 
WATTPAD
ARCHIVE OF OUR OWN
YOUTUBE
GOODREADS
FACEBOOK
TUMBLR
INSTAGRAM
TWITTER
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Ważne
dungeons and dragons
 
If you're from another country and you've registered, send us an e-mail with your login, so we can activate your account: ariel_lindt@wp.pl

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie i umieszczanie naszych ficków i tłumaczeń w innych miejscach!

Ariel & Gobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons
 
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

arielgobuss
10/02/2024 23:16
Cieszymy się, że podoba Ci się seria. Dzisiaj wrzuciłyśmy kolejną część :-)
mansonalia
09/02/2024 19:51
Właśnie przeczytałam waszą mini serię i o mój Boże ta scena ze sprawdzianem tak bardzo przypominała rozdział z DI, ale zszokowało mnie to że mistrz go wziął w pełnej klasie uczniów to było coś nowego.
arielgobuss
01/02/2024 22:31
Mamy nadzieję, że cieszycie się z nowej serii "Mistrz i chłopiec". Musimy przyznać, że niektóre sceny z tej serii mogły wylądować w DI :-)
arielgobuss
01/02/2024 22:00
Jeśli chodzi o DI po polsku to chcemy żeby było tylko na naszej stronie. Wszystkie ukradzione wersje udostępnione na Wattpadzie bez naszej wiedzy zostały już usunięte.
arielgobuss
01/02/2024 21:54
Wszystko co planowałyśmy udostępnić jest już na Wattpadzie na naszym koncie.
SquishakSquishy
01/02/2024 02:08
Można udostępnić na wattpada?
arielgobuss
04/01/2024 15:15
Postanowiłyśmy dokończyć tłumaczenie DI na angielski. I mamy teraz dużą przyjemność z powrotu do świata DI i porównywania go z naszym nowym światem z książki :-)
arielgobuss
04/01/2024 15:10
Witamy w Nowym Roku! Ile to już lat minęło? Dzięki, że tu wracacie i dalej obdarzacie miłością DI :-)
starcatcher
23/11/2023 20:58
Przeczytałam znowu. Po takim czasie. Dzięki
mansonalia
18/10/2023 21:35
@Selfish ja tak samo, czas na ponowne przeczytanie tego dziełasmiley
Selfish
02/08/2023 23:06
Co roku czytam całość od początku... Znowu nadszedł ten czas
rocketlover
31/07/2023 03:55
Any Snarry lovers still here?
Estera Sultan
02/10/2021 18:42
Dziękujemy wam bardzo, z powrotem można wszystko czytać
arielgobuss
21/09/2021 15:40
Witamy, mamy świetną wiadomość. Po wielu trudach udało nam się odzyskać hasło i do jutra wszystko będzie z powrotem działało smiley
mansonalia
21/09/2021 15:18
Nie można przeczytać DI, bo strona zmienila hosting i nie skopiowali jej do końca. Możliwe że już w ogóle nie będzie mozna tutaj przeczytać DI ani innych opowiadań.
Napoleon
17/09/2021 15:57
Nie można wejść na DI ani przeczytać. smiley( Proszę zróbcie coś z tym
JesusSlippers
17/09/2021 15:35
Witam czemu nie można przeczytać już DI?
arielgobuss
18/08/2021 10:24
Może trafiły do spamu albo gdzieś indziej i je przeoczyłyśmy? Można pisać na ariel_lindt@wp.pl albo ariellindt@gmail.com
Napoleon
21/07/2021 20:37
Ale może skrzynka jest zapełniona lub coś podobnego i nie dostałyście emaili.
Napoleon
21/07/2021 20:34
Dobrze, a na jaki email powinno się wysłać wiadomość? Wcześniej ja oraz koleżanka pisałyśmy na ariel_lindt@wp.pl
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Copyright © 2006