dnd, d&d dungeons and dragons
 
Snarry World
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna Desiderium Intimum Mistrz i Chłopiec Tłumaczenia Nasza Książka/Our Book Kategorie Newsów Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
OUR BOOK
dungeons and dragons
 
The Light Enthralled by The Darkness:

BOOK 1 - THE BLACK MONGREL
BOOK 2 - THE CURSED ONE
BOOK 3 - THE POISONS MASTER


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
NASZA KSIĄŻKA
dungeons and dragons
 
The Light Enthralled by The Darkness PO POLSKU:

KSIĘGA 1 - CZARNY MONGREL
KSIĘGA 2 - PRZEKLĘTY
KSIĘGA 3 - MISTRZ TRUCIZN


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nasza twórczość/Our stuff
dungeons and dragons
 
DESIDERIUM INTIMUM
MISTRZ I CHŁOPIEC
NASZE TŁUMACZENIA

Desiderium Intimum In Other Languages
The Master and The Boy

Desiderium Intimum Soundtrack
Desiderium Intimum Arts
Inne Ficki
Awards
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nasze Teledyski/Our Videos
dungeons and dragons
 
Desiderium Intimum Trailers
Videos by Ariel & Gobuss
Videos by Ariel Lindt
Videos by Gobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Polecane/Recommended
dungeons and dragons
 
Snarry od A do Z
Fanfics
Arts
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Użytkowników Online
dungeons and dragons
 
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7,382
Najnowszy Użytkownik: Frimbibimbi
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Our Desiderium Intimum Videos
dungeons and dragons
 


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
Nasza Książka/Our Book
Kategorie Newsów
Artykuły
Buttony do Snarry World
Statystyki
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
THE LIGHT ENTHRALLED BY THE DARKNESS
dungeons and dragons
 

THE LIGHT ENTHRALLED BY THE DARKNESS ON AMAZON
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
TLEBTD - Czarny Mongrel
dungeons and dragons
 
THE LIGHT ENTHRALLED BY THE DARKNESS PO POLSKU

3 księgi, 66 rozdziałów, 1600 stron, M/M mroczny romans, fantastyka, różnica wieku, dominacja, dyskryminacja rasowa, szkoła, angst, mistrz/uczeń, zazdrość, obsesja, zaborczość, slow burn, enemies to lovers

KSIĘGA 1 - CZARNY MONGREL
Opis: Ma na imię Darren, mieszka w sierocińcu i w społeczeństwie podzielonym na kasty, należy do najgorszej z nich - do kasty Czarnych Mongreli - najbiedniejszych, najbrudniejszych mieszańców zamieszkujących krainy Helionu. Choć nawet wśród nich jest odmieńcem i wyrzutkiem - z powodu swoich demonicznych oczu i klątwy, którą nosi w sobie.

Jest Przeklętym. Pomiotem Złego. Plugawym nasieniem Tenebrae - Pana Ciemności i Zła.

Część swojego życia spędził w ciemności. Nauczył się nią oddychać i w niej żyć. Ciemność stała się częścią jego istnienia i wie, że powinien w niej pozostać na zawsze, ponieważ po tym, co zrobił, nie ma prawa żyć.

Jego życie zmienia się, gdy zostaje przyjęty do elitarnej szkoły Mortuus i przez jakiś czas ma nadzieję, że w końcu znalazł swoje miejsce. Jednak na swojej drodze spotka człowieka, który jest prawdziwym wcieleniem zła i który sprawi, że jego życie stanie się jeszcze cięższe i trudniejsze do zniesienia. ; mężczyznę, który zdaje się nienawidzić Darrena, a mimo to nie może oderwać od niego wzroku. Darren będzie musiał nauczyć się walczyć, aby być w stanie przeżyć w tym świecie, który pragnie go tylko zmiażdżyć, aby rozplątać misternie uplecioną pajęczynę obsesji, w którą wciągnął go Mistrz Varis i aby odnaleźć prawdę o swojej przeszłości.


TUTAJ MOŻECIE PRZECZYTAĆ KILKA ROZDZIAŁÓW Z TEGO TOMU W CAŁOŚCI:

Rozdział 1 - "Czarny Mongrel"

Rozdział 2 - "Nieznajomy"

Rozdział 3 - "Mistrz Wolverson"

Rozdział 4 - "Przeklęty"

*

Rozdział 10 - "Szkoła Mortuus"

*

Rozdział 13 - "Lekcja Trucizn"
KSIĄŻKA DOSTĘPNA JEST W CAŁOŚCI NA AMAZONIE TUTAJBohaterowie i świat są oparci w dużej mierze na DI, ale jednocześnie są od nich różni, a ich relacja rozwija się powoli - nacisk jest położony bardziej na nawarstwiające się napięcie, rosnącą obsesję i zbudowanie backgroundu, którego w DI - z racji, iż był to fanfick i świat był już zbudowany wcześniej - nie musiałyśmy robić.

Darren Hayden - należy do kasty Czarnych Mongreli - najniższej kasty sług i niewolników; jest również Przeklętym - odmieńcem noszącym w sobie śmiertelną klątwę uniemożliwiającą mu dotknięcie jakiejkolwiek istoty ludzkiej. Z powodu swojego pochodzenia oraz wychowania jest zamkniętym w sobie samotnikiem, nie lubi ludzi i nie rozumie ich zachowań. Trzyma się na uboczu i bardzo niewiele wie o świecie oraz o sprawach, które dla zwykłych ludzi są oczywiste.

Sethus Varis - Opiekun Gildii Skrytobójców oraz Mistrz Trucizn w prestiżowej szkole kształcącej Skrytobójców, Wojowników, Łuczników i Zwiadowców. Niebezpieczny Skrytobójca o sercu ciemniejszym niż jego przeszłość i jeden z najbardziej bezwzględnych oprawców. Jest dużo bardziej mroczną, bardziej przerażającą postacią niż Snape. Nie ma żadnych granic, żadnych skrupułów, robi takie rzeczy, których Snape NIGDY by nie zrobił.

Między tą dwójką nie może powstać nic poza nienawiścią, nadużyciem władzy i ciągłą walką. Jednak niektóre rzeczy mogą wyrosnąć nawet na najbardziej niesprzyjającym kamienistym podłożu, jeśli ich korzenie sięgają wystarczająco głęboko, aby wchłonąć życiodajną moc z ciemności pod spodem, a ich liście sięgają wystarczająco wysoko, aby móc nasiąknąć światłem.

Wymaga to czasu, nie jest to proces, który zajmie jedną noc, jednak jego rezultatem może być jeden z największych i najpiękniejszych cudów, jakie kiedykolwiek się wydarzyły.

Miałyśmy prawdziwe pole do popisu i na długie miesiące mogłyśmy zanurzyć się w szkole Mortuus, w palącej nienawiści bohaterów względem siebie, w rosnącej z czasem, powoli rozwijającej się fascynacji, a jeszcze później... niebezpiecznej obsesji - czego niestety nie mogłyśmy zrobić w DI. W naszej książce relacja bohaterów przybiera nieco inny obrót i nawet nie miałyśmy pojęcia jak bardzo nam tego brakowało.

Darren i Varis stali się dla nas tak bliscy, że niemal czujemy ich oddechy na twarzy. Znamy ich na pamięć - każde ich zachowanie, spojrzenie, potyczkę, każde ich pełne napięcia spotkanie - są w naszych sercach i umysłach. Śmiałyśmy się i płakałyśmy z nimi przy scenach, które rozbijały nas na małe kawałeczki; przy scenach, które sprawiały, że chodziłyśmy niemal po ścianach, gdyż napięcie było tak olbrzymie, że nie potrafiłyśmy swobodnie napisać tych scen. I musiałyśmy robić długie przerwy, by odetchnąć chociaż na chwilę. Nigdy nie spodziewałyśmy się, że po DI będziemy odczuwać jeszcze tak gwałtowne emocje i że bohaterowie staną się dla nas całym światem; że stworzymy bohaterów, których pokochamy i którym oddamy nasze serca.

To była bardzo długa, ale jednocześnie najwspanialsza podróż. Pełna emocji, śmiechu i wzruszeń. Czasami wyboista i trudna, najeżona różnymi przeszkodami. Ale udało nam się ją pokonać i dotrzeć do celu. W końcu wydałyśmy trzy pierwsze tomy - 66 Rozdziałów, 1600 stron - to dużo, ale miałyśmy bardzo dużo pasji i pomysłów do stworzonego przez nas świata i postaci, które powołałyśmy do życia - a których nie mogłyśmy zamieścić w DI.

Prawda jest taka, że nasza książka stała się dla nas częścią naszego życia. Towarzyszy nam już od dziewięciu lat. Niemal od zakończenia DI ruszyły prace nad tą historią. Wtedy jeszcze bardzo początkowe, z czasem jednak rozrosły się do chorobliwych rozmiarów. Od dziewięciu lat żyjemy w jej murach, w świecie Helion i w szkole Mortuus. W świecie Przeklętego i Mistrza Trucizn. W świecie Mistrza Varisa i Darrena. Towarzyszyła nam w szczęśliwych i bardzo trudnych momentach naszego życia. Zawsze czekała cierpliwie aż do niej wrócimy i będziemy w końcu gotowe, by wydobyć ją na światło dzienne. I odczuwamy ogromną radość, że w końcu udało nam się to zrobić.


Chciałybyśmy również podzielić się z Wami historią i mitologią w naszym świecie.

Akcja rozgrywa się w Helionie - krainie, do której stworzyłyśmy całą historię. Oto jej część:

W dawnych czasach, kiedy na świecie istniały tylko trzy kasty, które żyły ze sobą w doskonałej harmonii: Hiacynci, Seledyni i Brunnici, na nieboskłonie rządziły dwa bóstwa: Bóstwo Światła i Dobra Luciss oraz Bóstwo Ciemności oraz Zła Tenebrae. Dwie siły, nierozerwalnie ze sobą związane, przyciągające się nawzajem, tak jak światło przyciąga ciemność, a ciemność pochłania światło.

Dobro i zło, w wiecznym uścisku, w którym żadna z sił nie była górą, ale dzięki którym na świecie istniała idealna równowaga.

Ludzie rozumieli to. Rozumieli, że muszą istnieć obie siły, aby ludzkość przetrwała. Aby po wojnie potrafili docenić pokój. Aby morderstwu przeciwstawiać ratowanie życia. Aby skatowanemu człowiekowi podstawić chleb i miskę wody oraz opatrzeć jego rany. Aby złe uczynki uważano za "złe" właśnie dlatego, że istniały te "dobre". Dwa bieguny jedności. I nikt nie próbował tego zmieniać, ponieważ to było właściwe.

Ze związku tych dwóch bóstw, narodziło się trzeci - Belli, Bóg Wojny. Belli uważał, że nie powinno tak być. Że światło i ciemność nie mogą istnieć w równowadze, że powinny ze sobą walczyć. Skłócił Lucissa i Tenebrae, rozdzielił ich i rozpętał wojnę. Długa i krwawą wojnę.

Luciss, Bóg Światła stworzył nową kastę, która walczyła dla niego, pobłogosławiona jego mocą. Byli to Biali Krukowie. Tenebrae, nie pozostając mu dłużnym powołał do życia Przeklętych, obdarzonych niszczycielską mocą, której nie potrafili kontrolować. Wojna trwała długo i przyniosła ze sobą wiele ofiar. Żadna ze stron nie potrafiła jednak zwyciężyć.

Kiedy wycieńczona wojną ludzkość chyliła się ku upadkowi, ostatni Biali Krukowie zamknęli się w monastyrach, oddając cześć swojemu bóstwu. Ostatni Przeklęci rozprzestrzenili się po całym świecie, walcząc pomiędzy sobą i kopulując ze wszystkim, co tylko napotkali. Tak powstali Czarni Mongrelowie - najgorsza, najniższa z kast. Po pewnym czasie Przeklęci wyginęli, a świat bardzo powoli wracał do równowagi. Biali Krukowie wyszli ze swych monastyrów i rozprzestrzenili się po całym świecie, zajmując najwyższe stanowiska i obejmując dowodzenie nad armiami oraz narodami. Ich niezwykłe zdolności stawiały ich ponad pozostałymi kastami i aby nie utracić swej władzy, wprowadzili niezwykle surowe reguły dotyczące czystości krwi. Każdy noworodek musiał być znaczony, aby zapobiec mieszaniu się krwi i przedostawaniu genów ciemności do członków wyższej kasty. Gdy niezwykłym zbiegiem okoliczności, z dwóch odrębnych kast powstawało nowe życie, dziecko takie zawsze przydzielano do kasty niższej.

Mijały lata. Wieki.

Luciss i Tenebrae z niepokojem spoglądali na świat ludzi, przyglądając się temu, co się działo, ale postanowili nie mieszać się więcej w ich sprawy i po prostu trwać, w swej nierozerwalnej więzi, mając nadzieję, że pewnego dnia ludzkość sama powróci do równowagi sprzed wielkiej wojny.

Ale Belli nie zamierzał odpuszczać. Jątrzył i spiskował, próbując ponownie doprowadzić do bratobójczych walk pomiędzy ludźmi.

To właśnie za jego sprawką co jakiś czas wśród Czarnych Mongreli rodził się kolejny Przeklęty, ale dziecko takie natychmiast zabijano, aby nie rozprzestrzeniło swej zarazy na całą kastę i nie wywołało jeszcze większej nienawiści wśród pozostałych kast, prowokując masowe mordy na Mongrelach. Mongrelowie zostali zaprzęgnięci do najcięższych, najpodlejszych prac. Byli służącymi i niewolnikami, pracowali w kopalniach i hutach. Byli wśród nich mordercy, pijacy, dziwki i złodzieje, wszystkie odpadki społeczeństwa, wyrzucone poza nawias, do stworzonych dla nich slumsów.


W takim właśnie świecie przychodzi na świat Darren - Czarny Mongrel, który okazuje się jednym z Przeklętych, obdarzony niszczycielską mocą, nad którą nie potrafi panować i która sprawia, że jego dotyk przynosi śmierć - mocą ognia. Nie zostaje jednak zamordowany, chociaż życie w przytułku znajdującym się w slumsach Czarnych Mongreli przypomina piekło. Dlaczego wciąż żyje i dlaczego pewnego dnia zjawia się mężczyzna, który zabiera go do odległej szkoły szkolącej Skrytobójców, Wojowników, Strzelców i Zwiadowców na drugim końcu kraju?


Bardzo chciałybyśmy w przyszłości wydać naszą książkę również po polsku i mamy nadzieję, że przyjemnie Wam się będzie czytało te dziewięć rozdziałów, które udostępniłyśmy dla Was :)

Ariel & Gobuss


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Komentarze
dungeons and dragons
 
Brak komentarzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Dodaj komentarz
dungeons and dragons
 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Gdzie można nas znaleźć/Where you can find us
dungeons and dragons
 
WATTPAD
ARCHIVE OF OUR OWN
YOUTUBE
GOODREADS
FACEBOOK
TUMBLR
INSTAGRAM
TWITTER
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Ważne
dungeons and dragons
 
If you're from another country and you've registered, send us an e-mail with your login, so we can activate your account: ariel_lindt@wp.pl

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie i umieszczanie naszych ficków i tłumaczeń w innych miejscach!

Ariel & Gobuss
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons
 
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

arielgobuss
10/02/2024 23:16
Cieszymy się, że podoba Ci się seria. Dzisiaj wrzuciłyśmy kolejną część :-)
mansonalia
09/02/2024 19:51
Właśnie przeczytałam waszą mini serię i o mój Boże ta scena ze sprawdzianem tak bardzo przypominała rozdział z DI, ale zszokowało mnie to że mistrz go wziął w pełnej klasie uczniów to było coś nowego.
arielgobuss
01/02/2024 22:31
Mamy nadzieję, że cieszycie się z nowej serii "Mistrz i chłopiec". Musimy przyznać, że niektóre sceny z tej serii mogły wylądować w DI :-)
arielgobuss
01/02/2024 22:00
Jeśli chodzi o DI po polsku to chcemy żeby było tylko na naszej stronie. Wszystkie ukradzione wersje udostępnione na Wattpadzie bez naszej wiedzy zostały już usunięte.
arielgobuss
01/02/2024 21:54
Wszystko co planowałyśmy udostępnić jest już na Wattpadzie na naszym koncie.
SquishakSquishy
01/02/2024 02:08
Można udostępnić na wattpada?
arielgobuss
04/01/2024 15:15
Postanowiłyśmy dokończyć tłumaczenie DI na angielski. I mamy teraz dużą przyjemność z powrotu do świata DI i porównywania go z naszym nowym światem z książki :-)
arielgobuss
04/01/2024 15:10
Witamy w Nowym Roku! Ile to już lat minęło? Dzięki, że tu wracacie i dalej obdarzacie miłością DI :-)
starcatcher
23/11/2023 20:58
Przeczytałam znowu. Po takim czasie. Dzięki
mansonalia
18/10/2023 21:35
@Selfish ja tak samo, czas na ponowne przeczytanie tego dziełasmiley
Selfish
02/08/2023 23:06
Co roku czytam całość od początku... Znowu nadszedł ten czas
rocketlover
31/07/2023 03:55
Any Snarry lovers still here?
Estera Sultan
02/10/2021 18:42
Dziękujemy wam bardzo, z powrotem można wszystko czytać
arielgobuss
21/09/2021 15:40
Witamy, mamy świetną wiadomość. Po wielu trudach udało nam się odzyskać hasło i do jutra wszystko będzie z powrotem działało smiley
mansonalia
21/09/2021 15:18
Nie można przeczytać DI, bo strona zmienila hosting i nie skopiowali jej do końca. Możliwe że już w ogóle nie będzie mozna tutaj przeczytać DI ani innych opowiadań.
Napoleon
17/09/2021 15:57
Nie można wejść na DI ani przeczytać. smiley( Proszę zróbcie coś z tym
JesusSlippers
17/09/2021 15:35
Witam czemu nie można przeczytać już DI?
arielgobuss
18/08/2021 10:24
Może trafiły do spamu albo gdzieś indziej i je przeoczyłyśmy? Można pisać na ariel_lindt@wp.pl albo ariellindt@gmail.com
Napoleon
21/07/2021 20:37
Ale może skrzynka jest zapełniona lub coś podobnego i nie dostałyście emaili.
Napoleon
21/07/2021 20:34
Dobrze, a na jaki email powinno się wysłać wiadomość? Wcześniej ja oraz koleżanka pisałyśmy na ariel_lindt@wp.pl
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Copyright © 2006